Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Reunion

Výlety

Tulum/Xel-Ha

 

Tulum

Tulum: Na útesy nad tyrkysovými vodami mexického Karibiku se nacházejí úžasné pozůstatky archeologicky nejzajímavější části pobřeží Quintana Roo. Město bylo vybudováno během postklasického období May; byl to nejzajímavější přístav tohoto pobřeží. Více než 60 staveb je obklopeno třemi obrovskými zdmi s pěti fascinujícími branami, které ochraňují město Tulum. Po návštěvě této archeologické lokality přejezd do Xel-Ha.

Xel-Ha

Xel-Ha nebo též „místo, kde se rodí voda“ je jedním z magických koutů mayské riviéry. Je to neuvěřitelné přírodní akvárium, kde se oceán spojuje s proudy čisté vody z potůčků a podzemních řek a tak se vytváří neuvěřitelný a nesrovnatelný ekosystém s množstvím malých ostrůvků a stálým proudem bublinek, který se vlní ode dna řeky. Tento fantastický výtvor přírody je obklopen hustou džunglí, jeskyněmi a archeologickými památkami. Tři kořeny se rozkládají pod vodou a spojují se do komplikovaného uzlu podél stěn řeky a laguny, vytvářejíce bludiště, kde vystřeluje sem a tam na 24 různých druhů barevných ryb.
V Xel-Ha se dá provozovat mnoho aktivit včetně šnorchlování v laguně a řece, plavba po vodě v gumových člunech, objíždění vinic a památek a opalování na březích řeky laguny a oceánu.
 

Cena zahrnuje: transport z a do zamluveného hotelu busem nebo vanem (s klimatizací), profesionální průvodce v angličtině a vstupy.


Cena: $ 55 za osobu, celý den zhruba 7,30 – 18,30

 

Xcaret

 

Pouze 5 minut z Playa del Carmen je Xcaret. Zde můžete nalézt nádherný a zábavný eko-archeologický park s podzemní a nadzemní řekou, která protéká úzkými soutěskami, lagunou a jednou z nejhezčích zátok mayské riviéry. Je zde také řada archeologických lokalit. Před pěti stoletími byl Xcaret znám jako Pole, přístav, odkud Mayové provozovali čilý námořní obchod s ostatními městy Karibiku.
Člověk potřebuje minimálně jeden celý den, aby využil všechny různorodé aktivity dosažitelné v Xcaretu. Mezi nejznámější patří plavání s delfíny (není zahrnuto v ceně!), kde jsou návštěvníci povzbuzováni ke kontaktu a hře s těmito fascinujícími živočichy, šnorchlování v podvodní řece, jízda na koni a potápění s kyslíkovým přístrojem a šnorchlování v zátoce nebo na útesech.
 

Cena: $ 75 za osobu včetně transportů a vstupného. Celodenní program od zhruba 9,00 do 19,30.

 

Isla Mujeres (Katamarán)

 

Isla Mujeres

Pokud preferujete objevování tohoto krásného ostrova spíše relaxačním a klidnějším způsobem, doporučujeme den na katamaránu.
Nalodění na tento 16 metrů dlouhý katamarán je zhruba v 9,00 v Cancúnu a vy si užijete tichou a tyrkysovou vodu bez hluku motorů nebo hlasité hudby animací. Na cestě k ostrovu bude zastávka v jednom z nejkrásnějších zálivů na šnorchlování. Specializovaný anglicky mluvící průvodce se připojí ke skupině a bude asistovat ve všech směrech, aby si každý mohl užít podvodní svět s exotickými rybami.
Po příjezdu na ostrov je v plážové restauraci na nejkrásnějším místě – na severní pláži - servírován oběd formou bufetu. Po obědě máte příležitost odpočinout si na pláži nebo absolvovat exkurzi golfovým vozíkem po ostrově. Odjezd z ostrova je zhruba v 15 hodin. Cesta zpět do Cancúnu trvá hruba 1,5 hodiny, přijezd na molo do Cancúnu je asi v 16.30 – 17,00 odpoledne.

 

Katamarán

Cena zahrnuje:
okružní výlet na palubě katamaránu (při dostatečném větru)
anglicky mluvícího průvodce
pomůcky pro šnorchlování
polední oběd včetně dvou nápojů
otevřený bar na palubě (národní nápoje)
cestu golfovým vozíkem
 

Cena: $ 50,- za osobu (z Cancúnu, transfer za Playa $ 12,-)

 

 

Chichen Itza

 

Chichen Itza

Tento výlet vás zavede na návštěvu jedné z nejzajímavějších archeologických lokalit postavených mayskou kulturou. Je situován 2 hodiny od Cancúnu. Toto nejznámější místo mayské říše bylo založeno v roce 445 před Kristem a obydleno do roku 1204 našeho letopočtu. Největší a nejzajímavější stavbou v této archeologické zóně je El Castillo, schody, které končí ve dvou velkých hadích hlavách. Další významná budova Chrám válečníků byl postaven vede skupinky sloupů, do nichž jsou vyryty postavy kněží a válečníků. K dalším důležitým památkám zde patří Observatoř, Chrám tisíce sloupů, Míčová hra a je tu i množství malebných zřícenin. Výlet zahrnuje i oběd.

Pyramida v Chichen Itza

 

 

Cena zahrnuje: Profesionálního průvodce v angličtině, oběd formou bufetu, vstupné, transporty z a do hotelu v Cancúnu nebo mayské riviéry klimatizovaným vanem nebo autobusem.


Cena: $ 50,- za osobu.